W łazience każdy element wyposażenia wydaje się być niezwykle istotny i tak też jest w przypadku umywalki. Powinna ona jak najlepiej spełniać swoją funkcję, bowiem będziemy z niej korzystać bardzo często, warto zatem przed jej wyborem bardzo dobrze się zastanowić. Na co zatem powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, dokonując zakupu nowej umywalki?

Jaki model umywalki wybrać do nowoczesnej łazienki?

Najczęściej decydując się na nowe wyposażenie do łazienki, zwracamy uwagę na jego walory estetyczne. Kwestia ta jest oczywiście niezwykle istotna, ale nie jedyna. Czym zatem jeszcze powinniśmy kierować się wybierając umywalkę?

Nowoczesna łazienka powinna być nie tylko ładna, ale i praktyczna, i takiej umywalki powinniśmy szukać. Koniecznie zwróćmy więc uwagę na jej wielkość i dopasujmy ją do wielkości pomieszczenia, ale też szafki, na której zostanie posadowiona. Poza tym pamiętajmy o tym, by wybierać wśród modeli trwałych, bowiem umywalka jest dość ekspansywnie eksploatowana, a nie będziemy jej przecież wymieniać co chwilę. Względy estetyczne również w tym przypadku odgrywają duże znacznie – w końcu będziemy z niej korzystać wielokrotnie każdego dnia.

Idealna umywalka do nowoczesnej łazienki – inspiracja kolekcją Excellent

W sklepach mamy wiele rodzajów umywalek łazienkowych, które różnią się między sobą chociażby sposobem ich montażu. I tak do wyboru mamy:
• umywalki nablatowe – są coraz popularniejsze, doskonale prezentują się na oryginalnych blatach z drewna;
• umywalki ścienne – montuje się je do ściany razem z baterią ścienną lub też wypuszczoną z misy;
• umywalki naszafkowe – idealnie sprawdzają się przy małych łazienkach.

Oczywiście nowoczesne umywalki mogą przebierać różne kształty i kolory, a do tego mogą być wykonane z przeróżnych materiałów.

Umywalki Excellent – szeroki wybór, sprawdzone rozwiązania

Choć oryginalne umywalki cieszą się coraz większą popularnością, to jednak na dłuższą metę lepiej sprawdzają się jednak tradycyjne modele, i takie właśnie oferuje nam firma Excellent. A wybierać możemy wśród bogatej oferty umywalek wiszący nablatowych w różnych kształtach i różnej wielkości, ale też wśród umywalek występujących w zestawie razem z szafką. Do nowoczesnej łazienki idealnie pasuje szafka w zestawie z umywalką biały dąb. W nieco bardziej klimatycznych łazienkach doskonale odnajdzie się z kolei model szafka z umywalką szary dąb lub czarny mat. Osobom lubiących praktyczne rozwiązania z pewnością przypadnie do gustu umywalka wisząca nablatowa BE SPOT.