O posiadaniu estetycznej, funkcjonalnej oraz gustownie urządzonej łazienki marzy mnóstwo właścicieli mieszkań. Co prawda dobór płytek jest niezwykle ważny, ale ogromną rolę w wystroju tego wnętrza odgrywają także poszczególne elementy wyposażenia. Tworzą one tło dla aranżacji i sprawiają, że każda łazienka nabiera wyjątkowego charakteru.

Od czego zacząć urządzanie łazienki?

Remont czy urządzanie nowej łazienki to nie lada wyzwanie dla wielu osób. Czynności te wymagają zawsze odpowiedniego przygotowania. Na początku warto zawsze dobrze zastanowić się jakie posiadamy oczekiwania względem tego pomieszczenia.

Podczas aranżacji łazienki trzeba zawsze wziąć pod uwagę jej kształt oraz wielkość. Inne bowiem możliwości stwarza łazienka o kształcie kwadratu, a jeszcze inne prostokątna czy w kształcie litery L.

Planując remont małego wnętrza lub łazienki znajdującej się na poddaszu, trzeba koniecznie zwrócić zwrócić szczególną uwagę nie tylko na jej wielkość, lecz także na wygląd i rozmieszczenie armatury oraz rozmiar oraz jakość kafli. Warto zawsze wybrać wysokiej jakości płytki ceramiczne, które charakteryzują się tym, że są bardzo trwałe oraz odporne na działanie wody i poszczególnych detergentów. Ceramiczne kafle są bardzo łatwe w montażu. I co najważniejsze potrafią one bardzo pięknie zdobić ściany przez wielu długich lat.

Płytki łazienkowe o modnych wzorach i kolorach

Dziś kafle do łazienki są oferowane na rynku w bardzo bogatej odsłonie. Są one dostępne w wielu ciekawych wzorach, kolorach oraz fakturach.

Pośród wielu oferowanych produktów niezwykle ciekawie prezentują się płytki heksagonalne, a więc takie, które posiadają sześciokątny kształt. Duże kafle w kształcie plastrów miodu doskonale prezentują się zarówno na ścianach, jak i podłodze.

Na każdej ścianie niezwykle uroczo prezentują się także kafle różnokolorowe. Są one dedykowane przede wszystkim dla indywidualistów oraz tych osób, które cenią sobie różnorodność barw. W zależności od gustu można zdecydować się na położenie płytek w kilku odcieniach lub w jednym kolorze. Wybierając drugą opcję można sprawić, że łazienka będzie posiadała bardziej uporządkowany wygląd.

W ostatnim czasie ogromnym hitem modowym są także płytki drewnopodobne, które to rewelacyjnie zdają egzamin we wszystkich wnętrzach o różnorodnej powierzchni. Ich dużą zaletą jest to, że znakomicie uzupełniają różnorodne aranżacje. Kafle te charakteryzują się tym, że łączą w sobie jednocześnie zalety naturalnego drewna oraz ceramicznych płytek. Potrafią one dobrze ocieplić wnętrze przy jednoczesnym zachowaniu wodoodporności.

Dzięki bogatej ofercie każdy klient morze wybrać płytki swoich marzeń i z ich pomocą stworzyć niepowtarzalną oraz jedyną w swoim rodzaju łazienkę.