Jeszcze do lat 90-tych byliśmy niemalże skazani na wyłączność producentów wanien łazienkowych. Jeśli kabiny prysznicowe się pojawiały, to wyłącznie jako luksusowe wyposażenie droższych apartamentów. Zresztą nawet w tzw. starych krajach unijnych kabiny prysznicowe nie były jakoś szczególnie rozpowszechnione poza hotelami czy budynkami użyteczności publicznej.

Nowe style życia, nowe formy w designie i wzornictwie użytkowym

Wraz z przemianami społeczno-politycznymi pod koniec XX wieku zmieniły się także formy spędzania wolnego czasu, podejście ludzi do urządzania przestrzeni domowej i prywatnej. Wymusiło to rzecz jasna zmiany w filozofii designu przedmiotów codziennego użytku. Te fundamentalne, filozoficzne zmiany dotknęły również sfery przestrzeni higienicznej. Nowoczesna łazienka zyskała nowy wymiar, poparty nie tylko uwspółcześnionym podejściem do jakże przecież ważnej w domowych warunkach (gdzie z przedmiotami stykamy się niemal bezustannie) estetyki, lecz również zmodernizowany za pomocą technologii. Tak więc, kabiny prysznicowe, takie jak przykładowo przykuwające wzrok, modele z serii 201 lub 600 to nie tylko pięknie prezentujące się na tle łazienki dwudrzwiowe kabiny prysznicowe, lecz także nowoczesne materiały, takie jak aluminiowe panele, chromowane wsporniki czy hartowane szkło.

Dlaczego wybrać kabiny prysznicowe i kabiny walk-in, zamiast tradycyjnych wanien?

Pytanie wydaje się nieco żartobliwe w swoim wydźwięku, jednakże gdybyśmy się zatrzymali dłużej nad tą kwestią, zauważymy, iż kabiny prysznicowe wnoszą do naszego domu (a zwłaszcza łazienki) niezaprzeczalne atuty. Po pierwsze kabiny prysznicowe, rodzimej marki Excellent, są zaprojektowane i wykonane zgodnie z najnowszymi trendami – mamy więc pewność, że kabina którą wstawiamy będzie znakomitym uzupełnieniem definicji tego, co chcielibyśmy widzieć jako nowoczesna łazienka.

Inna pozytywna kwestia, to świetne wykonanie. Zarówno w modelach z drzwiami półokrągłymi, jak i w tych kabinach narożnych zbudowanych na planie prostokąta zastosowano 6mm grubości wytrzymałe szkło hartowane. Dodatkowo, osobom którym na sercu leży utrzymanie szklanych ścianek kabiny, niewiarygodna wygodę sprawi fakt, iż powierzchnię szklaną pokryto specjalną powłoką Clean Control.

Wśród pozytywów, dzięki którym możemy nowoczesne kabiny prysznicowe przedłożyć nad wanny, nie sposób nie wymienić tego, iż zazwyczaj wanny – jakiekolwiek by one w swym kształcie nie były – są elementem, nie tyle ciężkim, co wielkogabarytowym i zajmującym ogromną powierzchnię w łazience. Po co więc zajmować i odgradzać niepotrzebnie powierzchnię łazienki za pomocą wanny. By uzyskać efekt przejrzystości w pomieszczeniu, warto przejrzeć kabiny prysznicowe typu walk-in, proponowane przez Excellent. Przykuwają wzrok lekkością wykonania, a dzięki znikomości zastosowanych surowców, ułatwią utrzymanie czystości.