Lustro łazienkowe i jego wielkość

Lustro w łazience to nie tylko funkcjonalny element jego wyposażenia, ale też niezwykle istotny pod względem aranżacyjnym, dlatego warto dobrze przemyśleć jego wybór. Na rynku mamy przeróżne modele luster łazienkowych, które różnią się między sobą kształtem, obramowaniem czy sposobem montażu. Na wszystkie te elementy warto zwrócić uwagę i wybrać ten model lustra, który najlepiej pasuje do naszych potrzeb.

Zacznijmy od wielkości lustra do łazienki. W zasadzie jeśli przestrzeń i rozmieszczenie poszczególnych elementów wyposażenia nam na to pozwalają to warto postawić na duże lustro. Zwłaszcza w małych łazienkach wskazane jest montowanie nieco większych luster – dzięki temu pięknie powiększymy to pomieszczenie. Specjaliści zalecają, aby jego szerokość wynosiła minimum 40 cm. Jego wysokość również jest ważna, zwłaszcza przy kilkuosobowej rodzinie.

Idealne – nowoczesne i komfortowe – lustra do łazienki znajdziemy na stronie sklepu Excellence. Do wybory mamy dwa rodzaje luster – prostokątne lub okrągłe. Wersje prostokątne dostępne są w rozmiarach: 100 x 50 cm i 80 x 60 cm, natomiast okrągłe o wymiarach: 60 cm oraz 80 cm.

Montaż lustra łazienkowego

Wyposażenie łazienki w lustro lub też lustra Excellence to bardzo dobry pomysł również pod względem montażu. Otóż dają się bardzo łatwo zwiesić na ścianie – nie potrzeba do tego szczególnych umiejętności. Przy modelach Virro znajdziemy z tyłu lustra przyklejone wieszaki, dzięki czemu z łatwością zawiesimy je na ścianie. Do tego w komplecie znajduje się zestaw haczyków do jego montażu.

Jeśli chodzi o modele Kuadro to posiadają one wycięte otworom z tyłu ramy, co umożliwia zamieszenie ich zarówno w pionie jak i poziomie. Oczywiście do tych wersji producent również dołączył haczyki do montażu.

Podświetlane lustro do łazienki Excellence

Łazienka wyposażona w lustro z podświetleniem typu LED jest nie tylko lepiej doświetlona, ale też prezentuje się naprawdę efektownie. Z tego też względu takie lustra zyskują w ostatnim czasie na popularności.

W kolekcji Excellence znajdziemy przepiękne lustro łazienkowe Lumiro z podświetleniem LED, które zostało wykonane z wysokiej jakości tafli lustrzanej. Jego podświetlenie zostało ukryte pod akrylową ramką, dzięki czemu otrzymujemy efekt jednolitego rozproszenia światła – bez widocznych punktów diod LED. Co więcej, do jego kontroli służy dotykowy przycisk umieszczony w dolnej części tafli szkła. Taki model lustra to synonim prawdziwego luksusu w każdej łazience.

Sprawdź lustra Excellent