Aranżacja łazienki

Jak urządzić łazienkę marzeń i o czym pamiętać?

Urządzenie łazienki nie należy do łatwych zadań, ponieważ konieczne jest połączenie komfortu korzystania ze stylem, który najbardziej przypada nam do gustu. Jeśli dodamy do tego fakt, że każdy szuka oszczędności i przystępnych cen – zadanie staje się jeszcze trudniejsze. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych, a łazienka może być urządzona idealnie w nasz gust i zgodnie z zasadami funkcjonalności. Oto porady i inspiracje dla osób, które są na etapie urządzania łazienki.

PO PIERWSZE: Pamiętaj o wszystkich elementach wyposażenia!

Podobnie jak w przypadku wyposażenia innych pomieszczeń w mieszkaniu, tak i podczas aranżacji łazienki konieczne jest pamiętanie o całym wyposażeniu. W praktyce sprowadza się to nie tylko do zaplanowania, w którym miejscu ma znajdować się wanna, prysznic, toaleta czy umywalka, ale też zadbania o dodatki i wybranie właściwych kolorów w taki sposób, by całość idealnie się ze sobą komponowała.

Istotne znaczenie podczas aranżowania łazienki ma wybór kolorów. W tym zakresie wiele zależy od trendów w modzie i osobistych preferencji, choć warto mieć na uwadze pewne fakty, na które zwracają uwagę dekoratorzy wnętrz i architekci. I tak np. jeśli posiadamy małą łazienkę w bloku, w której nie ma okna, to wybór ciemnych kolorów nie będzie najlepszym rozwiązaniem, ponieważ nie tylko optycznie zmniejszymy pomieszczenie, ale też sprawimy, że będzie ciemne i nieprzyjemne. Do małych pomieszczeń zdecydowanie poleca się jasne kolory płytek i wyposażenia, w tym mebli łazienkowych. Dzięki temu łazienka wydaje się większa a, w sytuacji kiedy nie ma w niej okna, staje się też bardziej przejrzysta i jaśniejsza, co zdecydowanie sprawia, że milej spędza się w niej czas.

Z kolei jeśli mamy duży metraż w łazience to wybór ciemnych płytek jest jak najbardziej polecany, zwłaszcza jeśli odpowiada to naszemu gustowi.

PO DRUGIE: Postaw na detale, które dodają stylu i są komfortowe!

W łazience oprócz podstawowego wyposażenia istotne są też dodatki, w tym m.in. lustro. Jak się okazuje jego wybór nie należy do najłatwiejszych, ale warto pamiętać, że im większe lustro tym przestrzeń optycznie zyskuje więcej miejsca. To polecany trick, który mogą z powodzeniem zastosować właściciela małych łazienek, którzy chcą, by choć na pozór wyglądały one jak duże salony do kąpieli.
Jeśli chodzi o inne elementy wyposażenia łazienki i dodatki to warto przejrzeć oferty od wielu producentów, ponieważ obecnie na rynku można znaleźć wiele propozycji mebli i dodatków do łazienki. Wybór jest zatem szeroki i każdy może znaleźć coś, co idealnie pasuje do jego gustu i spełnia oczekiwania w zakresie funkcjonalności łazienki..

PO TRZECIE: Wanna – piękna i komfortowa

Podczas aranżowania łazienki odwieczny problem dotyczy tego, czy wybrać wannę czy prysznic. Właściciele dużych łazienek, którzy mogą sobie pozwolić i na jedno i na drugie mogą mówić o szczęściu. Pozostali muszą podjąć decyzję już na etapie planowania wyposażania łazienki.
Dla osób, które zdecydowanie wolą długie kąpiele w wannie i nie wyobrażają sobie, by mogło jej zabraknąć w łazience – poleca się kolekcję wanien Excellent. To seria produktów, które stanowią odzwierciedlenie nowoczesnego stylu i idealnie sprawdzają się zarówno w nowoczesnych łazienkach, jak i tych zachowanych w tradycyjnym stylu. Co istotne, wanny Excellent dostępne są w różnych kształtach i wymiarach, co powoduje, że każdy z powodzeniem może znaleźć produkt idealnie odpowiadający metrażowi łazienki i pasujący do innych elementów wyposażenia. W przypadku łazienek szczególnie nieustawnych lub o małej powierzchni poleca się wanny narożne, które są nie mniej komfortowe od innych, a ponadto pięknie się prezentują.

Dla osób, które zastanawiają się, jak urządzić łazienkę marzeń i o czym pamiętać, wskazane wyżej porady mogą być pomocne podczas planowania i urządzania łazienki. Warto też mieć na uwadze fakt, że łazienka powinna się nam przede wszystkim podobać i trafiać w nasz gust. Dzięki temu czas spędzony w niej będzie bardzo miły i pozwoli zrelaksować się po długim dniu.